sobota, 21 lipca 2012

"Messi musi strzelić 100 goli!"


Lionel Messi stał się prawdziwą maszynką do zdobywania bramek, co udowodnił w poprzednim sezonie, bijąc kilka rekordów. Nowy trener FC Barcelona, Tito Vilanova, przekonywał jednak, że Argentyńczyk może strzelać... jeszcze więcej. Postawił przed nim zadanie, które wydaje się niemożliwe.
- Leo Messi ma specyficzną rolę w tym zespole. W poprzednim sezonie strzelił mnóstwo goli i mam nadzieję, że to powtórzy - powiedział Vilanova na konferencji prasowej. - Żeby bardziej się rozwinąć w tym zespole, on musi zdobyć 100 bramek. Jeśli zdoła, nasze statystyki będą wyglądać dużo lepiej - dodał.
Hiszpan docenia klasę Messiego, chociaż z początku wydawało mu się, że czeka go długa droga na szczyt. - Z pewnością on się rozwinął. Na początku sądziłem, że ma wiele do poprawienia. Messi zdobywa bramki lewą nogą, czy nawet głową, chociaż ludzie mówili, że tego nie potrafi. Teraz jest bardziej kompletnym zawodnikiem, rozumie grę i jest pierwszym, który powinien brać na swoje barki dodatkową odpowiedzialność - zaznaczył Vilanova.
W sezonie 2011-12 Argentyńczyk rozegrał 60 spotkań, w których zdobył 73 bramki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz