wtorek, 17 lipca 2012

Duży zastrzyk gotówki dla Chelsea


Wygrana w Lidze Mistrzów to nie tylko zapisanie się w historii oraz podziw ze strony kibiców, ale także pokaźne korzyści finansowe. Przekonała się o tym Chelsea Londyn, która zaczyna zbierać owoce zwycięstwa w finale Champions League. Jej konto zasiliła olbrzymia kwota za ten triumf!
Dzięki pokonaniu Bayernu Monachium w finale najbardziej prestiżowych klubowych rozgrywek na świecie, The Blues zgarnęli 64 miliony euro. To, jak się łatwo domyślić, największa suma spośród wszystkich uczestników Ligi Mistrzów. Niemiecki klub, który przegrał finałowe starcie na Allianz-Arena, otrzymał "tylko" 42 miliony euro.
Łącznie, pomiędzy 32 drużyny, które uczestniczyły w fazie grupowej Champions League, rozdzielono kwotę 760 milionów euro. Chociaż swój udział zakończyły na fazie grupowej, spore pieniądze za walkę na europejskiej areny dostały także Manchester United oraz Manchester City. "Czerwone Diabły" zarobiły łącznie 35 milionów euro, podczas gdy mistrzowie Anglii - o osiem milionów mniej. Najniższą kwotę otrzymało Dinamo Zagrzeb, które w grupie przegrało wszystkie sześć spotkań.
Liga Mistrzów to od lat źródło wielkich pieniędzy dla europejskich klubów. Obecnie, za sam awans do fazy grupowej UEFA płaci 7 milionów euro. Ta kwota może zostać powiększona o bonusy, które bezpośrednio zależą od osiąganych wyników. Jak poinformowano, w najbliższych trzech sezonach dochody Champions League mają wzrosnąć o około 20 procent.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz