czwartek, 19 lipca 2012

Piszczek: "Każdy potrzebuje konkurencji"


Łukasz Piszczek był jednym z czołowych zawodników poprzedniego sezonu Bundesligi. W Borussii Dortmund miał pewne miejsce w wyjściowym składzie, teraz jednak zyskał konkurenta, którym jest Oliver Kirch. - Każdy potrzebuje konkurencji - stwierdził Polak.
Kirch przyszedł z 1.FC Kaiserslautern i chętnie powalczy z Piszczkiem o miejsce na prawej stronie obrony. - Spotkałem się z nim już w szatni, tak samo jak ze wszystkimi innymi nowymi zawodnikami. To wzmocnienia dla naszego zespołu i konkurencja dla nas, której każdy potrzebuje - powiedział dyplomatycznie reprezentant Polski.
Piszczek nie chce głośno mówić o jakichkolwiek celach klubu w najbliższym sezonie. - Poprzedni był znakomity, ale to już przeszłość. Teraz znów zaczynamy od zera. Jest zbyt wcześnie, aby oceniać. Jesteśmy dopiero po pierwszych treningach. Chcemy się dobrze przygotować i osiągnąć sukces. Udało nam się to, w ciągu dwóch ostatnich lat - przypomniał prawy obrońca BVB.
O Euro 2012 stara się już nie myśleć. - Ćwierćfinał był w zasięgu ręki, ale było jedno wielkie rozczarowanie. To wszystko jednak to też już historia - zakończył Piszczek.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz