niedziela, 15 lipca 2012

Ferdinand wykpił Cole'a


Sprawa Johna Terry'ego, który obraził Antona Ferdinanda, wciąż wywołuje ogromne emocje. Szczególnie u brata obrońcy Queens Park Rangers, Rio. Wykpił on swojego przyjaciela, Ashley'a Cole'a, za to, że ten pojawił się na sali rozpraw.
Cole przyszedł do sądu, żeby wesprzeć Terry'ego. Jeden z internautów zasugerował, że lewy obrońca Chelsea Londyn "jest czarny na zewnątrz, ale biały w środku", co spotkało się z dość entuzjastyczną reakcją Ferdinanda. "Słyszałem cię koleś! To klasyk hahahahahahha!!" - napisał Rio na Twitterze.
Piłkarz Manchesteru United skasował później wpis i bronił się, że nie było to określenie rasistowskie. "To slang, którego używa wiele osób, żeby nazwać kogoś fałszywego" - napisał w niedzielę.
Gracz Chelsea nie pozwolił się sprowokować i odpowiedział za pośrednictwem prawników. "Nasz klient jest świadomy dyskusji, jaka w ostatnim czasie pojawiła się na Twitterze. Chcemy, by było jasne, że Ashley i Rio nadal są dobrymi przyjaciółmi. Cole nie chce jeszcze bardziej komplikować całej sprawy" - brzmiało jego oświadczenie.
Terry podczas procesu przyznał, że w trakcie meczu z Queens Park Rangers Londyn nazwał Antona Ferdinanda "czarną pier... ci...". Zaznaczył, że jego słowa nie miały podłoża rasistowskiego. Sędzia przychylił się do jego słów i oddalił zarzuty.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz