niedziela, 15 lipca 2012

Jose Mourinho to geniusz?


Manuel Sergio uczył Jose Mourinho, kiedy ten studiował wychowanie fizyczne. - On chciał zrozumieć, że piłka nożna nie tylko polega na aktywności fizycznej, ale na innych rzeczach. To aktywność ludzka. On wychodzi daleko poza futbol. To geniusz - powiedział.
- Żeby wiedzieć więcej o piłce, potrzebował dowiedzieć się więcej o człowieku, nie tylko o tym, co dzieje się na boisku. Wiedział, że musi zrozumieć, co kryje się za futbolem, żeby odnosić sukcesy - ocenił Sergio.
- On wie, że liderowanie, to prowadzenie i wskazywanie wartości. Przygotowuje piłkarzy nie tylko od strony fizycznej, ale także mentalnej. Dzięki temu jego zawodnicy wiedzą, co robić na boisku - stwierdził.
Mourinho jednak nie raz był krytykowany. - Taki geniusz, jak on, będzie krytykowany. Ludzie będą mieli problemy, żeby go zrozumieć, bo on wychodzi daleko poza futbol i jest ponad wszystkimi trenerami. Na przykład FC Porto pod jego wodzą grało w dwóch czy trzech stylach. Geniusze są trudni do zrozumienia - zaznaczył profesor filozofii.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz