piątek, 20 lipca 2012

Legenda Arsenalu: "Van Persie chce odejść? Wcale mu się nie dziwię"Jakiś czas temu Robin van Persie poinformował działaczy Arsenalu Londyn, że nie zamiaru przedłużać swojej dotychczasowej umowy z klubem. Legenda "Kanonierów", Ian Wright, wcale się temu nie dziwi. - Nie mogę go winić za to, że chce grać w drużynie, która odnosi sukcesy - powiedział.
- Robin van Persie nie jest przynajmniej piłkarzem, który zachowywałby się nieprofesjonalnie i stwarzał problemy wewnątrz zespołu. Nie mogę go winić za to, że chce dołączyć do klubu, który sięga po trofea - powiedział Wright dziennikowi "The Sun".
Jego zdaniem, brak sukcesów "Kanonierów" doprowadził do tego, że co roku zespół z północnego Londynu tracił kluczowego zawodnika. - W poprzednich sezonach Manchester United i Chelsea Londyn były zespołami, do których chcieli dołączać piłkarze. Teraz jest nim Manchester City - podkreślił. - Przez ostatnie kilka lat Arsenal każdego lata tracił co najmniej jednego topowego gracza i w rezultacie miał problemy z wygraniem czegokolwiek - zauważył Wright.
Kontrakt Robina van Persiego wygasa w lecie przyszłego roku. Jeśli działacze nie zdecydują się go zatrzymać w klubie do momentu, aż wygaśnie jego kontrakt, wtedy jeszcze w tym okienku transferowym będą musieli go sprzedać, żeby dostać za niego możliwie wysoką kwotę. W gronie drużyn zainteresowanych Holendrem wymienia się między innymi Manchester City i Juventus Turyn.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz