czwartek, 12 lipca 2012

Milan zgodził sie na odejście gwiazd


To, co jeszcze do niedawna wydawało się czarnym snem dla kibiców AC Milan, teraz nabiera realnych kształtów. Transfer Thiago Silvy i Zlatana Ibrahimovica do Paris Saint-Germain jest coraz bliżej realizacji. Rossoneri mieli już wyrazić zgodę na przenosiny obu zawodników.
Były mistrz Włoch w osobie Adriano Galliano miał powiedzieć "tak" na odejście dwóch gwiazdorów z San Siro. Choć zarówno Silva, jak i Ibrahimovic są kluczowymi zawodnikami w drużynie Massimiliano Allegriego, to nie bez znaczenia są oszczędności, jaki klub może poczynić dzięki tym transferom. Napastnik w Mediolanie zarabia około 12 milionów euro rocznie, z kolei Brazylijczyk - połowę tej kwoty.
Według doniesień, teraz wszystko zależy od samych zainteresowanych. Obaj mogą liczyć w Paryżu na podwyżki swoich wynagrodzeń. Silva dostałby 7,5 miliona euro za sezon plus bonusy, co łącznie dałoby 9 milionów rocznie. Z kolei Ibrahimovic, którego razem z agentem odwiedził w Szwecji także Leonardo, ma dużo bardziej wygórowane żądania. Snajper miał zażądać 14 milionów euro za rok gry i czteroletniego kontraktu.
Jeśli PSG przystanie na jego wymagania, transfer zostanie sfinalizowany. Na konto AC Milan trafi wówczas około 60 milionów euro za obu zawodników.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz