sobota, 14 lipca 2012

AC Milan sprzedał swoją gwiazdę do Paris Saint-Germain


Kolejny wielki transfer tego lata stał się faktem. AC Milan potwierdził, że z klubem pożegna się w najbliższym czasie Thiago Silva, który został sprzedany do Paris Saint-Germain. O transferze były mistrz Włoch poinformował na swojej oficjalnej stronie internetowej.
To, o czym mówiło się od dłuższego czasu, wreszcie się potwierdziło - Brazylijczyk w nadchodzącym sezonie zagra dla PSG. "AC Milan informuje, że sprzedał Thiago Silvę" - napisano w lakonicznym komunikacie na oficjalnej witrynie Rossonerich.
Według doniesień, kwota transferu wyniosła około 42 miliony euro. To o kilka milionów mniej niż jeszcze jakiś czas temu Paryżanie oferowali za środkowego obrońcę. Nieoficjalnie mówi się o tym, że Silva ma we Francji zarabiać 7,5 miliona euro.
To najprawdopodobniej nie koniec transferów na linii Milan - PSG. Silvio Berlusconi potwierdził niedawno, że, oprócz Brazylijczyka, z klubem pożegna się także Zlatan Ibrahimovic. W najbliższym czasie można się więc spodziewać oficjalnego potwierdzenia jego odejścia. Tutaj jednak największą przeszkodą pozostają wygórowane żądania odnośnie kontraktu ze strony reprezentanta Szwecji. Według nieoficjalnych informacji, "Ibra" chciałby za sezon gry w Paryżu inkasować 15 milionów euro.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz