sobota, 14 lipca 2012

Podczas EURO 2012 mogło dojść do zamachu


Przed Euro 2012 ostrzegano polskie władze, że podczas mistrzostw może dojść do zamachów terrorystycznych. Ostatecznie nic takiego nie miało miejsca, ale okazuje się, że podobne zdarzenie było planowane. Miał go dokonać młody Polak, który kilka lat temu przeszedł na islam.
Chodzi o mieszkańca Warszawy, Artura Ł. Zdaniem służb, był gotowy do przeprowadzenia zamachu podczas mistrzostw Europy w Polsce i na Ukrainie. 21-latek swoimi wpisami w internecie zaalarmował agentów. Szukał w nich bowiem instrukcji do budowania bomb. Zapowiadał, że chce wysadzić Sejm - informuje "Wprost".
W związku ze swoją działalnością mieszkaniec stolicy był od pewnego czasu bacznie obserwowany przez służby. Był niezwykle aktywny na forach internetowych radykalnych islamistów. Miał utrzymywać kontakty z radykałami, którzy wywodzili się między innymi z Afganistanu.
Zdaniem Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, 21-latek chciał stworzyć ugrupowanie terrorystyczne. Podczas przeszukania jego mieszkania nie znaleziono żadnych materiałów wybuchowych. Sąd nie bagatelizuje jednak sprawy i wydał już trzymiesięczny nakaz aresztowania.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz