sobota, 14 lipca 2012

FC Liverpool sprowadził napastnika z WłochDo tej pory najwięcej na nowych piłkarzy z angielskich klubów wydała Chelsea Londyn, ale Liverpool FC też zamierza wzmocnić swój skład. The Reds sfinalizowali właśnie transfer napastnika reprezentacji Włoch, Fabio Boriniego, który ze "Squadra Azzurra" wywalczył wicemistrzostwo Europy.
21-latek przeszedł w piątek testy medyczne, a następnie podpisał kilkuletni kontrakt. Według doniesień brytyjskich mediów, suma transferu wyniosła niespełna 8 milionów funtów.
Borini to pierwszy piłkarz, który przeszedł na Anfield Road od czasu, gdy nowym menedżerem Liverpoolu został Brendan Rodgers. Co ciekawe, zbliżający się sezon będzie już trzecią okazją dla obu do współpracy. Wcześniej podobna sytuacja miała miejsce w Chelsea, której Włoch był zawodnikiem w latach 2009-2011, a także w Swansea City, do którego był wypożyczony.
Napastnik w zakończonym już sezonie zdobył dziewięć bramek w 24 meczach Serie A. Swoją postawą zwrócił na siebie uwagę selekcjonera reprezentacji Włoch, Cesare Prandelliego, który powołał go do kadry na Euro 2012. Na polsko-ukraińskim turnieju Borini nie zagrał jednak ani minuty.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz