sobota, 14 lipca 2012

Miliarder z Niemiec planuje kupno słynnego piłkarza

Rafael van der Vaart grał już dla Hamburgera SV, ale teraz jest zawodnikiem Tottenhamu Hotspur Londyn. Niewykluczone jednak, że wkrótce wróci do Bundesligi. Chciałby tego lokalny miliarder, który zaapelował do fanów, żeby... złożyli się na transfer holenderskiego gwiazdora.
Klaus-Michael Kuhne chciałby pomóc HSV i ma nadzieję na to, że ściągnięcie piłkarza tej klasy, co van der Vaart, byłoby krokiem w dobrym kierunku. Dlatego też chce wykorzystać fakt, że przyszłość Holendra na White Hart Lane jest niepewna i ściągnąć go z powrotem do Hamburga.
- Nie chcę brać na siebie większej części. To, czy wezmę w tym udział, czy też nie, to zupełnie inna kwestia - powiedział Kuhne dziennikowi "Bild". - Jeśli 60 tysięcy fanów może się zjednoczyć w tej sprawie i wydać na to średnio 100 euro, to dałoby niezłą sumę. Jeśli udałoby się zmobilizować tylko połowę z nich, to byłoby coś wspaniałego - stwierdził miliarder.
Rafael van der Vaart był zawodnikiem HSV w latach 2005-2008. Dla klubu z północnych Niemiec zagrał w 112 spotkaniach. Później grał w Realu Madryt, a do Tottenhamu trafił w 2010 roku. Jego kontrakt ze "Spurs" wygasa w 2014 roku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz