sobota, 14 lipca 2012

John Terry uniewinniony


John Terry

John Terry został w piątek uniewinniony od stawianych mu zarzutów dotyczących dyskryminacji rasowej. Z takim orzeczeniem sądu nie zgadzają się jednak czarnoskórzy sportowcy z Wielkiej Brytanii, którzy swoją złość wyładowali za pomocą wpisów na Twitterze.
- Dzięki, piłko nożna. Cofnęłaś cały kraj o dekadę. Teraz oficjalnie można już mówić "czarna ci..." (to słowa użyte przez Johna Terry'ego wobec Antona Ferdinanda - przyp. red.) - napisał były koszykarz, John Amaechi. Z kolei były klubowy kolega Antona Ferdinanda określił decyzję sądu jako żart. W jego ślady poszedł napastnik Stoke City, Cameron Jerome, który napisał ironicznie, że teraz każdy może iść obrabować bank, a potem stwierdzić, że to był tylko żart.
John Terry
Lord Ousley, prezes organizacji "Kick It Out", która zajmuje się zwalczaniem rasizmu, wypowiedział się w podobnym tonie. - Wiemy o tym, że piłkarze nie chcą ujawniać takich spraw. To wpływa na ich grę na boisku, a także relacje wewnątrz klubu. Musimy teraz ciężko pracować nad tym, żeby odpowiednio zajmowano się składanymi zażaleniami. Oznacza to, że w przyszłości piłkarska federacja będzie musiała przeprowadzać swoje własne śledztwa, bez względu na to, czy policja jest zaangażowana - powiedział.
Działań ze strony federacji domaga się były zawodnik Tottenhamu Hotspur Londyn, Garth Crooks. - Jeśli związek nic w tej sprawie nie zrobi, mając te dowody, które już posiada, wtedy wpływ tej decyzji będzie odbijał się echem przez następne lata - stwierdził. Część opinii publicznej wywiera już presję na tamtejszą federację, żeby otworzyła własne postępowanie, tak jak to miało miejsce w przypadku Luisa Suáreza w minionym roku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz